Dom Kultury w Surażu

Zajęcia i warsztaty

Ognisko Muzyczne

Ognisko w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Surażu działa już od 2017 roku. Nauczamy w trzech klasach: pianino, akordeon, gitara klasyczna. Zajęcia odbywają się indywidualnie raz bądź dwa razy w tygodniu zależnie od wieku ucznia i jego umiejętności. Na koniec każdego roku szkolnego w miesiącu czerwcu odbywa się egzamin podsumowujący osiągnięcia naszych adeptów muzyki, egzamin w formie koncertu.  Zajęcia są odpłatne. Zapraszamy!

Rękodzieło

Zajęcia z rękodzieła należą do stałych punktów na mapie zajęć organizowanych przez MGOK. Regularnie w każdą sobotę od 10 rano odbywają się zajęcia na których dzieciaki i młodzież uczą się tworzyć przeróżne cudeńka. Począwszy od zabawek, ozdób świątecznych, pocztówek, laurek, skrzatów z różnych materiałów, które natura nam zsyła. Podczas zajęć młodzież poznaje przeróżne techniki wykonawstwa z zakresu plastyki, malarstwa, rękodzieła, szydełkowania, szycia itp. Zapraszamy wszystkich by dobrze się bawić i czegoś ciekawego się nauczyć.

Kulinarne

W każdy piątek po południu, gdy już dzieci i młodzież zakończą zajęcia szkolne odbywają się w MGOK zajęcia kulinarne. Każdy z uczestników ma okazję od podstaw nauczyć gotować, piec i przyrządzać przeróżne potrawy. Oczywiście najchętniej widziane są słodkości, ciasteczka, pierniki, pączki i moc innych pyszności. Młodzież ma okazję poznać przepisy i tajniki kuchni domowej, a to tylko po to w domu umieć przyrządzić swoją ulubioną potrawę. Zajęcia są bezpłatne a uczestniczyć w nich mogą wszyscy chętni. Więc zapraszamy!

Teatr „Inspiracja” z Suraża

Teatr „Inspiracja” powstał spontanicznie z inicjatywy mieszkańców Suraża. Jednorazowy projekt pod hasłem „rodzice dzieciom” zgromadził wokół siebie grono ludzi, którzy raz zasmakowawszy desek teatru postanowili działać regularnie i tworzyć dzieła teatralne kierowane już nie tylko dla dziecięcej, ale i dorosłej publiczności. Od 2018 r. „Inspiracja” zdołała przygotować i wystawić takie sztuki jak: „Baśniowy ambaras”, „Koncert dla Niepodległej”, „Jasełka”, „Kandydatki na żonę”, „Smerfy”, Opowieść historyczna; „Męczeństwo św. Wojciecha”, „Opowieść wigilijna” oraz komedię „Kaktusik”. Z powodzeniem Teatr „Inspiracja” wystawiał swoje dzieła na lokalnych scenach angażując się w działalność charytatywną.  Do zobaczenia!

Skip to content